Služby

Stejně jako lidé, každé obydlo má svůj vlastní příběh. Naším záměrem je navrhnout a postavit domek, který bude ladit s Vaším příběhem.

Fáze tvorby obydla

Studie

Víme, jak navrhovat bydlení tak, aby vám bylo šito na míru. To je u tinyhousů ještě důležitější než u běžných domů. Do velkého domu se totiž vejdou i prvky, které nejsou tak úplně nezbytné. Do tinyhousu ne. Proto je tak důležité si opravdu uvědomit, co opravdu potřebujete a co ne.

Rádi vás odborně provedeme procesem ujasnění vašich potřeb a navrhneme vám obydlo tak, abyste v něm měli vše, co potřebujete. Výsledkem bude studie uspořádání vnitřního i vnějšího prostoru a zasazení do pozemku.

Na základě studie také stanovíme předběžný rozpočet.

 

Projekt & Rozpočet

Projekt je konkrétní rozpracování navrženého obydla do technických detailů, jasná specifikace používaných materiálů, konkrétní technická řešení jednotlivých částí. Právě u tinyhousů je opět klíčové mít vše přesně naplánované, protože každý centimetr se počítá a může hrát rozdíl v pohodlí, které vám obydlo poskytne.

Na základě projektu vám také dáme cenový rozpočet, který pro nás bude při stavbě závazný.

 

Stavební povolení

Dle stavebního zákona spadají všechny tinyhousy, maringotky i mobilní domky do kategorie "výrobek plnící funkci stavby. Platí pro ně v podstatě stejná pravidla jako pro nemobilní stavby

Častým omylem je, že do 25m2 není potřeba stavební povolení. To je sice pravda, ale jen pokud jde o pozemek s již existujícími stavbami.

Obecně se dá říci, že se mobilní stavby pohybují na hraně (často spíše za hranou) stavebního zákona a záleží na konkrétním úředníkovi a někdy také na sousedech.

Podrobnější informace najdete v článku na webu Dřevostavitel.cz

Stavební povolení a vše s tím související umíme kompletně zařídit.

 

Stavba

Naše nejoblíbenější část. Vše je vymyšleno, domluveno a naplánováno. A my si můžeme začít hrát s našimi oblíbenými materiály a nářadím. Tohle je fáze, kterou milujeme, která nás žene vpřed a baví. 

 • Stavíme z přírodních materiálů

 • Užíváme si precizní řemeslné provedení. V kvalitě zpracování neděláme kompromisy.

 • Řešíme každý detail z pohledu stavební fyziky tak, aby stavba byla dlouhodobě funkční a příjemná pro život

 • Vytváříme celostní design, ve kterém se snoubí funkce s krásou.

 

Interiér

Šitý na míru. Tinyhouse musí být jako na míru šitý oblek. Podoba interiéru závisí především na vás. Rádi vám uděláme obrovskou kuchyňskou linku nebo třeba vířivku pro 3. Záleží, co přesně od obydla chcete, kolik vás v něm bude bydlet a jaké materiály a design se vám líbí.

Vyrobíme vám vychytané vybavení domu od skládacích stolů přes zabudované úložné prostory až po ....? A nebo vám vyrobíme velmi prostý a jednoduchý základ, který si můžete následně zabydlovat po svém. Je to na vás.

 

Technické vybavení

My si prostě opravdu rádi hrajeme. A taky chceme, aby vše fungovalo perfektně. Proto v našich domcích můžete mít:

 • vodovodní i odpadové instalace včetně filtrace vody (možnost i sběru a filtrace dešťové vody)

 • kompletní elektroinstalace s revizí (s možností ostrovního systému)

 • vytápění kamny na dřevo včetně certifikovaných prostupek a komínů

 • doplňkové elektrické vytápění

 

Doprava

Existují 3 varianty, jak k Vám obydlo dostat. Každá má své výhody a nevýhody.

 • Obydlo na místě - pokud bydlíte blízko nás a neplánujete domek stěhovat, doporučujeme ho nedělat mobilní. Mobilita s sebou nese omezení ve velikosti a je o něco nákladnější kvůli nezbytným konstrukčním vyztužením.

 • Obydlo na jeřáb - chcete-li si zachovat možnost přesunu nebo prodeje, ale neplánujete časté převozy, je nevhodnější postavit domek u nás v hale, naložit ho jeřábem na náklaďák a odvézt kamkoli si budete přát. 

 • Obydlo na kolech - pokud se chcete častěji stěhovat nebo máte špatně dostupný pozemek, postavíme Vám obydlo na vlastní kola. Tato varianta je nejnákladnější na stavbu. Doprava vyjde o něco levněji než varianta s jeřábem.

 
 

Usazení na pozemek

Život v tinehousu je úzce spjat s životem blízko přírodě, respektive přímo v ní. Proto považujeme za velmi důležité myslet i na životní prostor navazující na obydlo. Rádi pro vás tedy postavíme a zařídíme vše tak, aby se vám ve vašem přírodním prostředí dobře žilo.

 • Postavíme (demontovatelné) terasy a pergoly.

 • Zajistíme stavbu kořenové čistírny odpadních vod.

 • Zajistíme napojení na inženýrské sítě (voda, elektřina…).

 • Vyrobíme obydlo jako soběstačný ostrovní systém, který vám ohřeje teplou vodu a vyrobí dostatek elektřiny i na praní v pračce či pečení v troubě.

 • Postavíme vám kadibudku, kurník, pískoviště atp. podle vašich přání.