top of page

Naše filosofie

Na míru. Přírodní materiály. Vychytané detaily. Kvalitní zpracování. Minimalismus. Trvale udržitelný životní styl.

Práce nás baví.

Design na míru

Bydlení v malém prostoru znamená, že se do něj nevejde všechno. V našich návrzích se však snažíme, aby se Vám do obydla vešlo všechno, co opravdu potřebujete. Filip je profesionální architekt, který vás zkušeně provede ujasňováním si Vašich potřeb a poté navrhne jednu nebo více verzí studie, ze kterých si můžete vybrat.

Obydlo navrhneme na míru i Vašemu rozpočtu tak, aby splňovalo Vaše potřeby a zároveň jste si ho mohli dovolit. Můžete si dokonce část práce udělat sami, abyste ušetřili a užili si stavbu domku na vlastní kůži.

Kvalitní zpracování

Řemeslná práce je to, co nás baví ze všeho nejvíc. Zažíváme mnoho "malých" momentů velké radosti, když do sebe něco pěkně a čistě zapadne. A dáváme tomu taky patřičnou pozornost. Někdy je nutné jít s kouskem palubky 5x zpět k pile, než zapadne přesně tak, jak si představujeme :-).

Neděláme kompromisy v kvalitě. Fólie má být těsná a bez děr, takže přelepíme i dirku po vrutu. Izolace má být všude, ale nesmí být zmačknutá, takže ji pěkně načechráme a doplníme tak akorát. A tak to jde po celou dobu stavby.

Přírodní materiály

Máme rádi dřevo a další přírodní materiály a věříme, že žítí v domově vyrobeného z nich je nejkvalitnější. Proto v našich stavbách používáme přírodní materiály všude, kde to jen jde.

Vychytané detaily

Filip je studovaný projektant, takže to umí všechno spočítat. Obydla mají díky jeho práci vždy vychytané detaily jak designové, tak technické. Dáváme plnou pozornost perfektnímu vyřešení detailů z pohledu stavební fyziky tak, aby stavba byla dlouhodobě funkční a příjemná pro život.

Navíc krása a jednoduchost podle nás vychází právě ze zpracování detailů. Je to často časově náročné, ale věříme, že to stojí za to.

Minimalismus

Minimalismus v životě chápeme tak, že chceme mít minimum věcí, ale přesně ty správné. V našich designech se snažíme vycházet z jednoduchých tvarů, barev a materiálů, které jsou sami o sobě krásné. Žádné kudrlinky, nic navíc, ale opět - vše co je třeba. Základem je krása vycházející z funkčnosti předmětu či prostoru.

Trvale udržitelný životní styl

Věříme, že život s respektem k našemu životnímu prostředí je cesta k trvalé udržitelnosti a v našem případě také ke spokojenosti. Oba pocházíme z města, ale už jsme vykonali onu známou "cestu z města". Ta nás přivedla do krásného a klidného venkovského prostředí, které nás nabíjí.

Chceme pomoci k tomuto životnímu stylu dalším lidem, protože věříme, že to je cesta vedoucí k dlouhodobě udržitelné společnosti a spokojenosti.

Práce nás baví

Vážně. Věřte nám. Někdy si připadáme jako malí kluci se stavebnicí. Pravda, ne všechny činnosti, které je třeba dělat (třeba tvorba webu :-)), jsou tak naplňující a radostné, ale celkově je to prostě radost. Vždyť vyrábíme domovy. Nebo chaty. Prostory, ve kterých bude lidem dobře. A hlavně... hlavně to děláme vlastníma rukama. A to je na tom nejlepší!

bottom of page