top of page

Mini obydlo

Ihned k prodeji

Poslouží jako útulná chata v přírodě, praktická zahradní kancelář nebo minimalistické bydlení pro jednoho. 
Termín realizace

Listopad 2021 - červen 2022

Rozměry

Vnější rozměry domku: 5,13 x 3,35 m, výška 390 cm

Využití

Mini obydlo má podle nás 3 základní možnosti využití. Jako víkendová chata až pro 4 návštěvníky, jako zahradní kancelář, terapeutický či masážní prostor nebo plnohodnotné bydlení pro jednoho. Plánovali jsme ho s myšlenkou na umístění do přírody, takže součástí domku bude i z venku přístupná kompostovací toaleta. Případně můžeme do domku přidat vnitřní kompostovací toaletu.

Materiály

Při stavbě jsme používali přírodní materiálu všude, kde to jen šlo. Výjimku jsme dělali pouze u prvků, které jsou nezbytné pro perfektní fungování domu a nemají vhodnou přírodní alternativu. 

  • dřevovláknitá izolace

  • smrkové palubky ošetřené přírodními oleji

  • dubová podlaha, kuchyňská deska a další doplňky

  • dřevěná okna od truhláře na míru

Dodávka na klíč

Mini obydlo si můžete odvézt tak jak je a vše ostatní si zařídit sami. Budete-li chtít, rádi vám uděláme základy a přípojky, zajistíme dopravu a postavíme terasu přesně dle vašich představ.

Technické vlastnosti
  • izolace: podlaha 16 cm minerální vaty, stěny 10 cm dřevovláknité izolace, střecha 20 cm dřevovláknité izolace

  • vytápění vestavěnou krbovou vložkou Haas & Sohn, alternativní vytápění infrazářičem

  • 65 l bojler na TUV s rychlým ohřevem

  • veškeré dřevěné prvky v interiéru ošetřeny přírodními oleji a vosky

  • fasáda z modřínového dřeva bez ošetření (na přání můžeme ošetřit olejem)

Popis interiéru

V obydlu věříme tomu co děláme. Máme osobní zkušenost se životem v malých prostorech. Dispozice je díky tomu navržena tak variabilně, aby poskytla náruč, ať už je Váš život jakýkoliv. Ústřední místo domu je sedačka s výhledem do dvou směrů a na krbová kamna. Když není sedačka rozložená je tu minimálně 2 x 2 m prostor pro cvičení. Všechny části nábytku jsou vestavěné, aby prostor působil minimalisticky a byl maximálně praktický. U vstupu je věšák a botník. Hlavní úložný prostor obsahuje obytná stěna: tyč na ramínka, praktické šuplíky, police na oblečení i sezónní věci.

U balkonových dveří je sklápěcí stůl, díky kterému je prostor doslova univerzální. Může sloužit jako pracovní místo s výhledem do zahrady. Při jiné příležitosti u něj můžete stolovat. Do prostoru za složeným stolem můžete uklidit pracovní vybavení: monitor, umělecké potřeby i skládací židle. Díky důmyslnému designu se nohy sklopí a stůl po uzavření vypadá jako součást skříně.

 

Uspořádání kuchyně jsme do podrobna diskutovali a myslíme, že potěší i náročné. Hlavní pracovní plocha má šířku 90 cm a kolem jsou další odkládací plochy. Vařit se bude na plynu a umývat v keramickém dřezu s výsuvnou baterií. Úložného prostoru je dost díky vysoké skříni zabudované do stěny koupelny. Šuplíky pojmou všechny potřebné drobnosti a spodní ukryje odpadkové koše. Recepty, nákupní seznamy a vzkazy si můžete pověsit na magnetickou plochu nebo je napsat přímo na ni křídami

 

Pod střechou je spací patro s místem na matraci 180 x 220 cm. Vstup na patro je po žebříku, který se maskuje jako police. Nahoře je odkládací plocha na oblečení nebo knihy. Při spaní se dá větrat oknem přímo na patře. U postele je ovládání světel v hlavním prostoru, aby každý našel svou cestu k odpočinku. K relaxaci pomůže i sprchový kout s vaničkou z litého mramoru, skleněnými dveřmi a krásným keramickým obkladem.

Cena 1 650 000 Kč

Přijeďte se podívat na vlastní oči! Zavolejte Alešovi a domluvíme se na prohlídce v podstatě kdykoli :-)

+420 775 121 521

Fotogalerie

Přijeďte se podívat na vlastní oči! Zavolejte Alešovi a domluvíme se na prohlídce v podstatě kdykoli :-)

+420 775 121 521

Zajímají Vás fotky z průběhu stavby a dopravy? Podívejte se na náš Facebook, tam to všechno je :-)

FB-black.png
bottom of page